kajabaja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle

Baran – znak zodiaku: charakterystyka astrologiczna

Baran – znak zodiaku: charakterystyka astrologiczna

Naukowcy nie są zgodni co do tego, kiedy zaczęto patrzeć w gwiazdy i praktykować sztukę wróżbiarską. Faktem jest natomiast, że astrologowie byli obecni na dworach władców od zamierzchłych epok starożytnych, towarzysząc czynnie królom i satrapom w podejmowaniu ważnych decyzji politycznych. Równie starą proweniencję wykazuje system znaków zodiaku. Najpewniej to w czasach starożytnych Greków wyodrębniono 12 znaków zodiaku, przyoblekając je jednocześnie w pewnego rodzaju magiczną aurę, która miała wpływać bezpośrednio na życie ludzi urodzonych w określonym momencie roku kalendarzowego. Grecy posłużyli się tutaj systemem opierającym się na wcześniejszych pracach babilońskich astronomów, którzy sprecyzowali położenie dwunastu gwiazdozbiorów znajdujących się w pasie ekliptyki, czyli wielkim okręgu na sferze niebieskiej. Jednym ze znaków zodiaku jest Baran.

Charakterystyka Barana jako znaku zodiaku

Baran to znak zodiaku, związany bezpośrednio z podróżą Słońca po nieboskłonie, pomiędzy 0 a 30 stopniem długości ekliptycznej. Słońce przebywa tą drogę pomiędzy 21 marca a 20 kwietnia i właśnie osobom urodzonym w tym czasie dedykowany jest astrologiczny wpływ znaku Barana.

Co ciekawe, znak Barana związany jest mocno z greckim mitem o Złotym Runie. Fryksos i Helle, dzieci króla Atamasa z Beocji i bogini Nephele, zostały wychowane przez ich bezwzględną macochę Ino. Macocha chcąc pozbyć się pasierbów, skłoniła kobiety z miasta, aby polały ziarno wrzątkiem i wywołały nieurodzaj. Dzieciom udało się jednak uciec na cudownym, złotym baranie, który wzbił się w przestworza i zaniósł je do Kolchidy. Od tej pory ludzie mieli wypatrywać Barana na niebie w chwilach zagrożenia, a sam znak zodiaku stał się domeną osób instynktownych, spontanicznych i żądnych przygód – pełnych życia, jak wiosenna przyroda budząca się z zimowego snu. Odważna podróż Helle i Frykosa była ponadto wyrazem odwagi i wytrwałości urodzonych pod znakiem Barana.

Urodzeni pod znakiem Barana

Czym się zatem charakteryzują osoby urodzone pod znakiem Barana? Według wszelkich prawideł sztuki astrologicznej każdy Baran uwielbia być „numerem jeden”, więc nic dziwnego, że ten znak jest wymieniany także jako pierwszy w całym zodiaku. Odważny i ambitny Baran skacze na główkę nawet w najtrudniejszych sytuacjach – w końcu częścią ciała istotną dla tego zwierzęcia jest właśnie głowa! To dzięki rogom potrafi przedrzeć się przez wszelkie niedogodności losu.

Podobnie jak inne znaki ognia, takie jak Lew i Strzelec, Baran jest pełnym pasji, zmotywowanym i pewnym siebie przywódcą, który buduje swoją pozycję dzięki radosnemu usposobieniu i nieugiętej determinacji. Przy okazji zauważmy, że właśnie z tymi dwoma znakami czuje się najlepiej i ma szansę stworzyć najtrwalsze związki uczuciowe. Zresztą Baran znak zodiaku miłość traktuje bardzo poważnie i podchodzi do spraw sercowych z właściwym sobie temperamentem, co widoczne jest również w sferze bardziej intymnej, czyli w alkowie.

Baran to znak kardynalny, który rozpoczyna nie tylko sezon wiosenny, ale także całe koło zodiaku. To nieokiełznany żywioł energii życiowej, a słynnymi Baranami z historii byli między innymi: Akiro Kurosawa – reżyser energetycznego kina o samurajach, Clyde Barrow – zakochany przestępca rabujący ze swoja partnerką banki czy Adela Tarkowska – polska podróżniczka, która pod wpływem impulsu podbiła świat swoim rowerem. Żywioły energii!

Udostępnij