kajabaja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle

Małe wesele dobrą alternatywą

Małe wesele dobrą alternatywą

Jeszcze do niedawna mało par młodych zastanawiało się nad organizacją małych wesel. Większość z nich była bardzo dużymi imprezami, na które zapraszało się setki osób. Niestety, pandemia Covid-19 oraz wszelkie następstwa, które obecnie mają miejsce na świecie, nie zachęcają do tego, aby kontynuować tę tradycję, a wiele młodych par zdecydował się odwołać to wydarzenie całkowicie. Dobrą alternatywą jest organizacja przyjęcia weselnego w niedużym gronie, podczas którego ludzie i tak bardzo dobrze mogą się bawić. Jak tego dokonać?

Dlaczego nieduże wesele ma sens?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, iż jest to dzień szczególnie ważny dla pary młodej. Z tego powodu, to właśnie oni powinni zadecydować jak powinien wyglądać i z kim chcą go spędzić. Trzeba być świadomym obecnej sytuacji i tego, że koszty dużego wesela są obecnie bardzo duże, szczególnie kiedy bierze się pod uwagę rosnące ceny żywności oraz mediów. Nowożeńcy nie chcą całkowicie rezygnować z wesela, ponieważ chcieliby w jakimś najmniejszym stopniu uczcić to, że związali się na zawsze węzłem małżeńskim. Z tego powodu, nawet małe wesele może być bardzo fajną pamiątką, która pozostanie z nimi do końca wspólnego życia.

Jak zorganizować nieduże wesele?

Przede wszystkim należy określić konkretną liczbę gości, aby wiedzieć jaka sala weselna jest potrzebna do zapewnienia wystarczającej ilości miejsca. Pomimo tego, iż nie ma to być duża impreza trzeba zapewnić gościom odpowiednią dawkę komfortu aby mogli wygodnie zjeść i potańczyć. Dobrze aby było również miejsce na zewnątrz, gdzie można wyjść i się przewietrzyć w ramach przerwy od wspólnego siedzenia, jak sala goparty.pl

Decydując się na nieduże wesele, trzeba zastanowić się nad tym, czy koniecznie potrzebny jest DJ bądź zespół muzyczny. Taka impreza może być bardzo fajna nawet kiedy ktoś będzie puszczał muzykę z laptopa, gdyż będą ze sobą ludzie, którzy bardzo dobrze się znają i nie będzie trzeba zachęcać ich do wspólnej zabawy. Dlatego warto dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji o kolejnych dodatkowych kosztach.

Wady i zalety małego wesela

Przede wszystkim trzeba być świadomym tego, iż konieczna będzie selekcja gości. W takich przypadkach trzeba zrezygnować z części rodziny lub znajomych na rzecz innych osób. Jest to nieprzyjemna chwila, która musi nadejść i para młoda musi być jej świadoma. Może to prowadzić do pewnych konfliktów, a część osób będzie na pewno urażona, ale to młoda para musi zadecydować z kim chce się bawić tego dnia, a inni powinni wykazać się zrozumieniem, szczególnie biorąc pod uwagę obecną sytuację.

Małe wesele posiada jednak bardzo dużo zalet. Ilość rzeczy do załatwienia jest dużo mniejsza, dlatego każda panna młoda może wziąć odpowiedzialność na organizację tego wydarzenia na własne barki. Jednocześnie, znacznie spadają koszty organizacji wesela przez co dodatkowe pieniądze można przeznaczyć na noclegi dla gości przyjeżdżających z daleka. Ponadto, mniejsze koszty sprawiają, iż jest szansa na to, że impreza się zwróci. To z kolei daje szanse młodej parze na to, iż zaraz po imprezie będą mogli udać się na nawet krótką podróż poślubną. Jest to bardzo kusząca perspektywa, na którą decyduje się coraz więcej par. W ten sposób są one zdolne ponieść wszelkie koszty organizacji tego wydarzenia bez konieczności zadłużania się w banku lub u rodziców.

Podsumowując, małe wesele może być bardzo fajnym wydarzeniem, które przyniesie uczestnikom bardzo dużo radości. Przede wszystkim osoby, które nie zostaną zaproszone powinny okazać zrozumienie, ponieważ obecne czasy są bardzo trudne i mogą potrwać jeszcze przez jakiś czas. Z drugiej strony, para młoda powinna cieszyć się tym dniem jak najmocniej, więc warto aby spędzić go wśród ludzi, którzy faktycznie chcą tam być i lubią się bawić. Z tego powodu, warto przemyśleć kogo zaprosić i przeprowadzić wstępną selekcję. W ten sposób, całe wydarzenie będzie bardzo fajnym przeżyciem, które zapadnie w pamięci gości przez wiele lat, a dla młodej pary będzie wspaniałą pamiątką na całe życie.

Udostępnij