kajabaja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

PielęgnacjaZdrowie

Czerwona twarz u mężczyzn – jak skutecznie radzić sobie z tym problemem?

Czerwona twarz u mężczyzn – jak skutecznie radzić sobie z tym problemem?

Czerwona twarz u mężczyzn może być objawem naturalnych zmian fizjologicznych, które wynikają na przykład z powodu nagłego stresu. W sytuacji jednak, w której stan ten przedłuża się lub występuje niezależnie od okoliczności i czynników zewnętrznych, wskazana jest konsultacja lekarska i pogłębiona diagnostyka.

Z czego może wynikać zaczerwienie twarzy u mężczyzn?

Jak wspomniano powyżej, czerwona twarz u mężczyzn może mieć związek z reakcją organizmu na wzrost emocji, stres oraz przyspieszone krążenie krwi. Poza tym, zmiana kolorytu skóry i widoczne zaczerwienie może być symptomem niekorzystnych zmian zachodzących w obrębie organizmu. W tym przypadku warto wspomnieć choćby o możliwych chorobach układu krążenia, w tym między innymi nadciśnieniu tętniczym.

Jakie dolegliwości mogą wpływać na zaczerwienie twarzy u mężczyzn?

W wielu przypadkach czerwona twarz u mężczyzn ma związek z chorobami skóry o charakterze przewlekłym. Może to być na przykład trądzik różowaty. W tym przypadku brak odpowiedniego leczenia prowadzi do powstawania rumienia wraz z bolesnymi ropnymi zmianami, które mogą prowadzić do tworzenia się szpecących blizn. Zaczerwienie skóry twarzy może być również związane z reakcją organizmu na kontakt z alergenem, w tym choćby pyłami roślin lub następować w następstwie rozwoju infekcji bakteryjnych skóry, takich jak liszajec zakaźny. Zmieniony kolor skóry może również wynikać z czynników genetycznych. W tym przypadku jest to tak zwana cera naczynkowa, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Jakie inne czynniki mogą wpływać na zaczerwienie twarzy?

Zaczerwienienie skóry może następować na skutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne lub mieć związek ze spożyciem alkoholu lub mocno doprawionych przyprawami potraw.

W jaki sposób można ograniczyć zaczerwienie twarzy?

Sposób postępowania mającego na celu ograniczenie zaczerwienia zależy od przyczyn dolegliwości. W przypadku zmian o charakterze alergicznym wskazane jest podawanie leków ograniczających nadmierną reakcję ze strony organizmu. Poza tym, mężczyźni borykający się z tym problemem powinni zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Produkty te nie powinny zawierać alkoholu, który wykazuje działanie drażniące i nasilanie się problemu. Godne polecenia kosmetyki powinny w tym przypadku uszczelniać naczynka znajdujące się w skórze. Powinny one zatem zawierać między innymi: witaminę C, a także wyciąg z arniki lub oczaru wirginijskiego. Nie bez znaczenia są również zawarte w kosmetykach filtry UV. Powinny być one stosowane przez cały rok, ponieważ w zimie również promienie słońca działają na wrażliwą skórę zbyt intensywnie.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Mężczyźni borykający się z zaczerwienieniem skóry twarzy powinni unikać jej nadmiernej ekspozycji na słońce oraz gorącą wodę. W ich przypadku polecane jest przemywanie twarzy jedynie letnią wodą. Panowie powinni również ograniczyć ilość spożywanego alkoholu oraz nadmiaru przypraw. Muszą oni również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. W tym celu powinni spożywać co najmniej dwa litry płynów w ciągu dnia.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.