kajabaja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

PielęgnacjaUroda

Ładne brwi – sekrety skutecznej pielęgnacji

Ładne brwi – sekrety skutecznej pielęgnacji

Choć brwiom nie poświęca się tak wiele uwagi jak rzęsom, trudno nie zgodzić się z tym, że ich wygląd nie pozostaje bez wpływu na to, jak postrzegana jest kobieca twarz. Ładne brwi już od dawna są atutem najpiękniejszych kobiet. Nie zaskakuje to, że wiele z nich poddaje się skomplikowanym i nierzadko bolesnym zabiegom, aby poprawić ich wygląd. Warto więc pamiętać, że o brwi można skutecznie zadbać także w domowym zaciszu. Jak osiągnąć ten cel? Nie jest to wcale trudne.

Dopasuj brwi do kształtu swojej twarzy

Każda kobieta marzy o ładnych brwiach, nie każda jednak jest w stanie odpowiedzieć na pytanie o to, co właściwie oznacza ten termin. Warto więc zwrócić uwagę na to, że nie ma takiego kształtu brwi, który można byłoby uznać za idealny dla każdego. Ten najbardziej odpowiedni powinien być dopasowany do kształtu całej kobiecej twarzy.
Panie o okrągłej twarzy z pewnością dążą do tego, aby nie dodawać jej dodatkowych krągłości. Nic więc dziwnego, że w ich przypadku najlepszą opcją będą brwi nie tylko dość długie, ale i lekko skośne, z nieznacznie załamanymi końcówkami. Symetryczna twarz owalna nie musi być aż tak poważnie korygowana, brwi można więc pozostawić w ich naturalnym kształcie ograniczając się wyłącznie do ich delikatnego podkreślenia. Z kolei kobiety o twarzy podłużnej powinny starać się, aby brwi optycznie ją skracały. Efekt ten można osiągnąć dzięki długim linią przy minimalnym wygięciu łuku.

Regulacja brwi bez tajemnic

Kobiety zastanawiające się nad tym, jak zrobić brwi, często nie zdają sobie sprawy z tego, że powodzenie depilacji jest uzależnione także od pozornie mało istotnych czynników. Jednym z nich jest stan samej skóry oraz stopień jej przygotowania do zabiegów regulacyjnych. Aby go podwyższyć dobrze jest rozpocząć od gorącej kąpieli, która doprowadzi do rozpulchnienia skóry. Włosi są wtedy bardziej podatne na wyrywanie, regulacja zajmuje mniej czasu, a przy tym charakteryzuje się dużą skutecznością. Nie można też zapominać o tym, że zaraz po regulacji brwi nie prezentują się najlepiej. Zaleca się więc nie planować jej w dniu ważnego spotkania lub imprezy, która ma dla nas duże znaczenie.
Sam zabieg regulacji najlepiej rozpocząć od wyznaczenia najbardziej pożądanego kształtu brwi. Nie warto przy tym ufać jedynie własnemu wyczuciu. Znacznie lepszą opcją okaże się z pewnością sięgnięcie po kredkę do oczu, a następnie – zaznaczenie kształtu, jaki chce się uzyskać. Dopiero podczas kolejnego etapu można przystąpić do właściwej depilacji. Najlepszymi sojusznikami tego zabiegu są pęseta i… brak pośpiechu. Włoski znajdujące się poza zaznaczonym obszarem dobrze jest wyrywać powoli, jeśli zaś brakuje nam wprawy, dobrze jest poprosić o pomoc koleżankę.

Co po regulacji brwi?

Jak już wspomniano, bezpośrednio po regulacji brwi zwykle nie prezentują się najlepiej, a widoczne gołym okiem podrażnienia potrafią być kłopotliwe. Najlepszym sposobem na ich eliminację jest zawinięta w ściereczkę kostka lodu. Jeśli nawet jej obecność nie zniweluje dolegliwości, pomóc może maść cynkowa, którą można kupić bez recepty w każdej aptece.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.