kajabaja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

PielęgnacjaUroda

Ładne brwi – sekrety skutecznej pielęgnacji

Ładne brwi – sekrety skutecznej pielęgnacji

Choć brwiom nie poświęca się tak wiele uwagi jak rzęsom, trudno nie zgodzić się z tym, że ich wygląd nie pozostaje bez wpływu na to, jak postrzegana jest kobieca twarz. Ładne brwi już od dawna są atutem najpiękniejszych kobiet. Nie zaskakuje to, że wiele z nich poddaje się skomplikowanym i nierzadko bolesnym zabiegom, aby poprawić ich wygląd. Warto więc pamiętać, że o brwi można skutecznie zadbać także w domowym zaciszu. Jak osiągnąć ten cel? Nie jest to wcale trudne.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak zrobić ładne i modne brwi
  • jak dopasować brwi do kształtu twarzy
  • jak regulować brwi
  • co należy robić po regulacji
  • jak regulować brwi w domu

Jak zrobić ładne i modne brwi?

W latach 90. charakterystyczne były bardzo cienkie, mocno wydepilowane i podkreślone kredką brwi. Było to przeciwięstwo gęstych, naturalnyhc łuków, które były noszone przez kobiety w latach 80. Trendy jednak mają to do siebie, że powracają. Dlatego współczesne, modne brwi przypominają te właśnie z lat 80. W przciwięstwie do nich są one bardziej dopracowane. Tzw. fluffy brows, są efektem starannje stylizacji, do któych używa się specjalnyhc kosmetyków.

Dopasuj brwi do kształtu swojej twarzy

Każda kobieta marzy o ładnych brwiach, nie każda jednak jest w stanie odpowiedzieć na pytanie o to, co właściwie oznacza ten termin. Warto więc zwrócić uwagę na to, że nie ma takiego kształtu brwi, który można byłoby uznać za idealny dla każdego. Ten najbardziej odpowiedni powinien się dopasowywać do kształtu całej kobiecej twarzy.
Panie o okrągłej twarzy z pewnością dążą do tego, aby nie dodawać jej dodatkowych krągłości. Nic więc dziwnego, że w ich przypadku najlepszą opcją będą brwi nie tylko dość długie, ale i lekko skośne, z nieznacznie załamanymi końcówkami. Symetryczna twarz owalna nie musi być aż tak poważnie korygowana. Brwi można więc pozostawić w ich naturalnym kształcie ograniczając się wyłącznie do ich delikatnego podkreślenia. Z kolei kobiety o twarzy podłużnej powinny starać się, aby brwi optycznie ją skracały. Efekt ten można osiągnąć dzięki długim linią przy minimalnym wygięciu łuku.

Sprawdź też: Na czym polega laminacja brwi i rzęs?

Ładne brwi – regulacja bez tajemnic

Kobiety zastanawiające się nad tym, jak zrobić brwi, często nie zdają sobie sprawy z tego, że powodzenie depilacji jest uzależnione także od pozornie mało istotnych czynników. Jednym z nich jest stan samej skóry oraz stopień jej przygotowania do zabiegów regulacyjnych. Aby go podwyższyć dobrze jest rozpocząć od gorącej kąpieli, która doprowadzi do rozpulchnienia skóry. Włosi są wtedy bardziej podatne na wyrywanie, regulacja zajmuje mniej czasu, a przy tym charakteryzuje się dużą skutecznością. Nie można też zapominać o tym, że zaraz po regulacji brwi nie prezentują się najlepiej. Zaleca się więc nie planować jej w dniu ważnego spotkania lub imprezy, która ma dla nas duże znaczenie.
Sam zabieg regulacji najlepiej rozpocząć od wyznaczenia najbardziej pożądanego kształtu brwi. Nie warto przy tym ufać jedynie własnemu wyczuciu. Znacznie lepszą opcją okaże się z pewnością sięgnięcie po kredkę do oczu, a następnie – zaznaczenie kształtu, jaki chce się uzyskać. Dopiero podczas kolejnego etapu można przystąpić do właściwej depilacji. Najlepszymi sojusznikami tego zabiegu są pęseta i… brak pośpiechu. Włoski znajdujące się poza zaznaczonym obszarem dobrze jest wyrywać powoli. Jeśli zaś brakuje nam wprawy, dobrze jest poprosić o pomoc koleżankę.

ładne brwi

Co po regulacji brwi?

Jak już wspomniano, bezpośrednio po regulacji brwi zwykle nie prezentują się najlepiej, a widoczne gołym okiem podrażnienia potrafią być kłopotliwe. Najlepszym sposobem na ich eliminację jest zawinięta w ściereczkę kostka lodu. Jeśli nawet jej obecność nie zniweluje dolegliwości, pomóc może maść cynkowa, którą można kupić bez recepty w każdej aptece.

Ładne brwi – jak regulować je w domu?

Regulacja brwi nie jest skomplikowanym zabiegiem, możesz zrobić to w domu. Pęseta, lusterko, pędzelek (może być cienki patyczek lub kredka) oraz odrobina wolnego czaso to jednyne rzeczy, których potrzebujesz. Najlepiej jest wykonać ten zabieg po kąpieli, kiedy skóra jest miękka, a wyrywanie włosków mniej bolesne. W celu złagodzenia bólu możesz też przyłożyć do skóry kostkę lodu owiniętą w chusteczkę.

Udostępnij