kajabaja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle

Co zabrać ze sobą na plażę?

Co zabrać ze sobą na plażę?

W trakcie pobytu na plaży warto mieć ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Jeśli nie chcesz kupować kosmetyków na miejscu, musisz zadbać o to, aby w Twojej kosmetyczce znalazły się dobrej jakości produkty o sprawdzonym składzie. Poza kosmetykami możesz wziąć ze sobą też inne akcesoria, które zapewnią Ci komfort i ochronią Cię przed szkodliwym promieniowaniem UV. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co może Ci się przydać na plaży!

Kosmetyki do opalania

Na plaży możesz spędzać czas na wiele różnych sposobów. Niezależnie od tego, co planujesz robić, warto zabrać ze sobą kosmetyki do opalania z wysokim filtrem SPF. Taki kosmetyk ochroni Twoją skórę przed promieniowaniem słonecznym i nadmiernym wysuszeniem. Obecnie dużą popularnością cieszą się preparaty w formie sprayu, ponieważ są łatwe do rozprowadzenia i niezwykle wydajne. Jak stosować spray SPF 50? Aplikacja sprayu jest bardzo prosta. Wystarczy, że rozpylisz preparat w niewielkiej odległości od skóry, a następnie dokładnie go rozsmarujesz i poczekasz, aż się wchłonie. Ten sposób nakładania kosmetyku jest zdecydowanie szybszy niż w przypadku tradycyjnych kremów. Aplikacja sprayu SPF 50 zajmuje tylko chwilę, dzięki czemu od razu będziesz mogła się opalać, popływać lub zagrać w ulubione gry plażowe.

Ręcznik, parasol i parawan

Pobyt na plaży będzie zdecydowanie bardziej udany, jeśli weźmiesz ze sobą niezbędne rzeczy. Dla własnej wygodny warto mieć ze sobą parawan, który osłoni Cię od wiatru oraz parasol, pod którym będziesz mogła schować się przed palącym słońcem. Wiele osób do plażowej torby pakuje domowy ręcznik, ale nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Na bardzo nierównej lub kamienistej plaży lepiej sprawdzi się słomiana mata plażowa. Takie podłoże jest wytrzymałe i lekkie, a po zrolowaniu możesz je wygodnie spakować do torby i zanieść do domu. Słomianą matę plażową zdecydowanie szybciej wyczyścisz z piasku niż ręcznik lub koc. Nie musisz jej również prać w pralce. Wystarczy, że otrzepiesz ją z piasku i od czasu do czasu przetrzesz wilgotną ściereczką. Jeśli chcesz spędzić na plaży cały dzień, możesz zaopatrzyć się także w przenośną lodówkę turystyczną. Do takiego urządzenia bez problemu schowasz drobne przekąski, kanapki i wodę. Jest to świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi.

Dodatkowe akcesoria

Będąc na plaży, warto mieć pod ręką również inne praktyczne akcesoria. Na plaży świetnie sprawdzają się chusteczki nawilżane, dzięki którym możesz szybko oczyścić ręce z piasku przed posiłkiem. Osoby, które długo przebywają na słońcu, powinny nosić przewiewne nakrycie głowy w postaci kapelusza, czapki, bandany lub kolorowej chusty. Niezbędnym wyposażeniem są również dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, które odbijają promienie słoneczne i sprawiają, że wzrok mniej się męczy. Jeśli wybierasz się na plażę z dziećmi, zabierz ze sobą także gry podróżne. Tego rodzaju gry mają niewielkie rozmiary i są wykonane z trwałych materiałów, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu w wyniku kontakt z piaskiem lub wodą.

Choć obecnie na plażach bez problemu znajdziesz bar z napojami, to mimo wszystko warto zabrać ze sobą wodę lub inny zdrowy napój, dzięki któremu szybko uzupełnisz płyny. Jeśli weźmiesz ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, nie będziesz musiała się o nic martwić i miło spędzisz czas na świeżym powietrzu.

Udostępnij