kajabaja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

LifestyleModa

Jak wygląda kolor roku 2022?

Jak wygląda kolor roku 2022?

Co roku Instytut Panteone wybiera jeden (lub dwa) kolory roku. To odcienie, które w nadchodzącym roku będą cieszyły się szczególną popularnością i będą wyznaczały trendy. To po prostu coś, co ma skupiać na sobie spojrzenia i sprawiać, że cały świat będzie patrzył w jednym kierunku. Co ciekawe, kolor roku Pantone zawsze dominuje w wielu projektach cyfrowych np. w kolorystyce stron internetowych, reklam, ulotek czy nawet logo. Jak wygląda kolor roku 2022 Pantone? Czym się wyróżnia i gdzie go można zobaczyć?

Kolor Very Peri

Kolor roku 2022 wybrany przez Instytut Pantone to Very Peri. Jest to kolor oznaczony numerem 17-3938. To oryginalna mieszanka fioletu z błękitem. To kolor, którego nie można opisać jednym słowem, bo wiele osób widzi go w odmienny sposób. Odcień ten według Instytutu ma być symbolem globalnego ducha czasu i przemian, przez które jako społeczeństwo przechodzimy. Z założenia kolor ten ma być symbolem fuzji pomiędzy światem cyfrowym i rzeczywistym oraz dowodem na to, że oba się przenikają wzajemnie i nie sposób jest rozpatrywać je oddzielnie. Wprawdzie nazwa Very Peri jest bardzo tajemnicza i z niczym nie sposób jej skojarzyć, to sam kolor może przypaść Ci do gustu. Jeśli raz go zobaczysz, to z pewnością zapadnie Ci w pamięć.

Bardzo uniwersalny

Kolor Very Peri to odcień wyjątkowo uniwersalny. Doskonale wygląda zarówno na męskiej, jak i damskiej garderobie. To bardzo dobry kolor także na dodatki do ubrań, obuwie czy nawet artykuły biurowe. Z racji tego, że odcień jest przygaszony i bardzo subtelny, to świetnie nadaje się także na tekstylia w mieszkaniu oraz kolor, który sprawdzi się w wystroju wnętrz np. na ścianach lub podłogach. W tym roku trzeba przyznać, że Instytut Pantone wybrał na kolor roku 2022 odcień, który rzeczywiście powinien spodobać się wszystkim i łączyć osoby o różnych poglądach i zainteresowaniach. To nowoczesny odcień, który wprowadza cyfrowy świat w nowoczesną erę.

Produkty w Very Peri stały się hitem!

Warto wiedzieć, że od ogłoszenia koloru roku 2022 Pantone produkty w tym odcieniu cieszą się szczególną popularnością. W końcu każdy chciałby być na topie. Już teraz można bez z trudu kupić torebki, obuwie czy koszulki w tym kolorze. W ciągu roku jego popularność tylko wzrośnie. Pozostaje tylko zastanowić się nad tym, czy następny kolor wybrany przez Pantone będzie cieszył się tak dużą popularnością jak Very Peri. Jest duże ryzyko, że następny laureat nie będzie w stanie przebić jego uniwersalnych zalet. Trzeba jednak przyznać, że skoro zamysłem za wybraniem tego właśnie odcieniu było pokazanie zmian cywilizacyjnych oraz połączeń pomiędzy światem cyfrowym i rzeczywistym… to naprawdę się udało. To kolor, który z pewnością na dłużej zostanie na liście najmodniejszych i najczęściej wykorzystywanych kolorów w nowoczesnych projektach. Przygotuj się na to, że w następnych miesiącach zobaczysz go jeszcze wiele razy i jeśli jeszcze się w nim nie zakochałeś, to w najbliższym czasie najprawdopodobniej się to zmieni i sam zechcesz mieć jakiś gadżet w kolorze Very Peri.

Udostępnij