kajabaja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle

Korzyści z picia kolagenu dla poprawy stanu skóry i zdrowia

Korzyści z picia kolagenu dla poprawy stanu skóry i zdrowia

Kolagen to białko występujące w organizmie. Jest głównym składnikiem tkanki łącznej, takiej jak ścięgna, więzadła i chrząstki. Jest również kluczowym składnikiem skóry, kości i naczyń krwionośnych. Istnieje wiele sposobów spożywania kolagenu, na przykład: poprzez jedzenie lub picie, ale może być trudno pozyskać oczekiwaną ilość kolagenu z samego jedzenia, ponieważ nie wszystkie produkty naturalnie go zawierają. To skłoniło niektórych ludzi do rozważenia picia kolagenu, ponieważ jest to łatwy sposób, aby mogli zaspokoić określone zapotrzebowanie organizmu na ten składnik.

Jaki rodzaj kolagenu do picia jest dla Ciebie odpowiedni?

Kolagen to białko niezbędne dla zdrowia Twojej skóry, włosów, paznokci i stawów. Wiadomo również, że pomaga w trawieniu, utracie wagi czy także bólu stawów. Na rynku są dwie postacie występowania kolagenu: w proszku i do picia. Typ proszkowy jest zwykle używany jako dodatek do gotowanych posiłków, podczas gdy kolagen do picia zwykle znajduje się w butelkowanej wodzie lub soku. Różnica między tymi dwoma rodzajami kolagenu polega na tym, że rodzaj kolagenu do picia ma wyższe stężenie hydrolizowanego kolagenu, który może zostać wchłonięty przez organizm szybciej niż jego odpowiednik w proszku. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy zakupie suplementów kolagenowych jest upewnienie się, że otrzymujesz taki, który jest wysokiej jakości bez dodatków takich jak cukry czy konserwanty

Dlaczego nasza skóra się starzeje i czy można temu zapobiec ?

W miarę starzenia się skóry zaczyna ona tracić część swojej zdolności do regeneracji. Dotyczy to szczególnie osób, które cierpią z powodu długotrwałej ekspozycji na szkodliwe substancje, takie jak promienie słoneczne, palenie papierosów, nieodpowiednia pielęgnacja skóry lub są narażone na inne zanieczyszczenia. Kiedy skóra zaczyna się zbytnio starzeć, wytwarzanie nowych komórek staje się znacznie mniej skuteczne i efektywne. Z biegiem czasu może to prowadzić do trwałego uszkodzenia skóry. Za stan naszej skóry odpowiada kolagen. Kolagen to białko, które nadaje Twojej skórze siłę i elastyczność, dlatego jest niezbędny we wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych. Świadomie lub nie używamy go, aby nadać naszej skórze jędrność i sprężystość.

Podsumowanie

Kolagen to jeden z najbardziej poszukiwanych produktów kosmetycznych na rynku. To białko znajdujące się w naszej skórze pomaga w utrzymaniu zdrowych włosów, paznokci i skóry wzmacniając je od wewnątrz. Kolagen zmniejsza również zmarszczki i drobne linie na twarzy, które pojawiają się wraz z wiekiem. Można je suplementować w różnych postaciach, natomiast jedną z najlepszych form jest kolagen do picia. Kolagen do picia jest bardzo dobrze przyswajalny przez nasz organizm. Należy jednak pamiętać, że wybierając odpowiedni produkt dla siebie trzeba kierować się jakością komponentów z jakich produkt jest zrobiony. Zawsze zwracaj uwagę na załączoną ulotkę, na której producent szczegółowo opisał jakie składniki zostały dodane i jakie są przeciwskazania do spożywania produktu.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij