kajabaja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

PielęgnacjaZdrowie

Soda na popękane pięty – jak ją zastosować?

Soda na popękane pięty – jak ją zastosować?

Twoje pięty są już w naprawdę opłakanym stanie? Pomimo tego, że starasz się regularnie smarować je kremem, one i tak wyglądają na mocno przesuszone i podrażnione, a naskórek z nich bezustannie się łuszczy, co wręcz wywołuje u ciebie ból? Akurat z tym problemem szybko sobie poradzisz. Soda na popękane pięty potrafi zdziałać cuda!

Sposób nr 1 – naturalny peeling sodą

Tym naturalnym peelingiem będzie tak właściwie sama czysta soda. Przygotuj sobie jej solidną porcję i odstaw na bok, by najpierw przejść do wymoczenia stóp. Zanim zaczniesz złuszczać naskórek, musisz go delikatnie zmiękczyć, by nie zrobić sobie krzywdy i nie doprowadzić do powstania żadnych otarć czy skaleczeń. W tym celu mocz stopy w ciepłej wodzie przez kilka, maksymalnie dziesięć minut. Gdy zobaczysz, że skóra wyraźnie się rozpulchniła, a przy palcach stała się wręcz pomarszczona, jest to właśnie dobry moment na to, by zająć się piętami.

Teraz sięgnij po przygotowaną wcześniej sodę i zacznij nacierać nią całe stopy, koncentrując się przede wszystkim na piętach i tych fragmentach skóry, które są najbardziej pomarszczone. Efekt wzmocnisz za sprawą zastosowania specjalnej tarki do stóp. Po zabiegu spłucz resztki sody i naskórka ciepłą wodą, a w skórę wsmaruj ulubiony krem.

Sposób nr 2 – regenerująca kąpiel dla stóp

W momencie gdy twoje stopy są w naprawdę kiepskim stanie, taki peeling należy im sprawiać przynajmniej dwa razy w tygodniu, a raz w tygodniu zafundować im uzdrawiającą lecznicą kąpiel. Soda na popękane pięty jest w stanie zadziałać w różnoraki sposób. Przygotowując z niej kąpiel dla stóp, zdołasz w jednym czasie zarówno pozbyć się martwego i zbędnego naskórka, jak i przy okazji go nawilżyć oraz odżywić.

Do wykonania kąpieli potrzebujesz dwóch szklanek mleka (najlepsze będzie to tłuste) oraz dwóch łyżek sody oczyszczonej. Mleko podgrzej w garnku i następnie przelej do wanny lub jakiejś miski – tam, gdzie następnie będziesz moczyć stopy. Po takim pięciominutowym moczeniu sięgnij po sodę i delikatnie masuj nią pięty przez 2-3 minuty. Następnie znów umieść nogi w mleku i ponownie mocz je przez jakieś pięć minut. Zabieg zakończ osuszeniem stóp bawełnianym ręcznikiem i nasmarowaniem ich ulubionym kremem. W efekcie twoja skóra zostanie wyraźnie wygładzona i nawilżona.

Jak zapobiegać pękaniu pięt?

Pięty nie pękają bez powodu. Czasami zresztą nawet ich codzienna sumienna pielęgnacja nie gwarantuje im od razu bardzo dobrej kondycji i równie dobrego wyglądu. Soda na popękane pięty jest w stanie świetnie zadziałać, jednakże warto by było przede wszystkim unikać tych czynników, które prowadzą do pękania pięt.

A do tych czynników zaliczamy: otyłość, która sprawia, że duży nacisk bezustannie kładziony jest właśnie na stopy oraz noszenie niewłaściwego obuwia, zwłaszcza tego na wysokim obcasie lub szpilce. Popękane pięty są też częstym problemem osób chorujących na cukrzycę. Jeżeli więc żadne domowe metody nie są w stanie sobie z nimi poradzić, warto by było zgłosić się z dolegliwością po prostu do lekarza.

Udostępnij