kajabaja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

Pielęgnacja

Modne paznokcie na święta – co warto wiedzieć?

Modne paznokcie na święta – co warto wiedzieć?

Święta Bożego Narodzenia to okres niezwykle intensywny dla każdego. W kuchni powstają pyszne potrawy na stół wigilijny, w salonie pojawi się choinka, a drzewa w ogrodach czy też balkony w mieszkania ozdobione zostaną światełkami i mikołajami. Podczas tych wszystkich przygotowań warto znaleźć czas również dla siebie i zadbać o swoją bożonarodzeniową stylizację, której bez wątpienia zwieńczeniem będą modne paznokcie na święta. W jaki sposób powinno się je pomalować?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego warto malować paznokciena Święta Bożego Narodzenia
  • jakie są najpopularniejsze kolory pzanokci na święta
  • jakie są modne wzory paznokci na święta

Dlaczego warto malować paznokcie na Święta Bożego Narodzenia?

Od czego trzeba zacząć zdobywanie wiedzy na temat świątecznych paznokci? Przede wszystkim dowiedzieć się w pierwszej kolejności trzeba, z jakiego powodu warto je w ogóle malować. Czy nie jest to działanie na wyrost?
Jak się okazuje, pięknie pomalowane paznokcie mają ogromne znaczenie dla całej stylizacji. Stanowią one uzupełnienie dla dobrze wykonanego makijażu czy też pięknie uczesanych włosów. Co więcej, z racji tego, że dłonie są cały czas na widoku, charakterystyczne, pięknie pomalowane paznokcie będą miały ogromne znaczenie dla wyglądu danej osoby.

Najpopularniejsze kolory paznokci na święta

Jak więc widać pięknie pomalowane paznokcie na święta to naprawdę bardzo poważna sprawa. Nic więc dziwnego, że wiele osób podchodzi do tego zadania naprawdę poważnie. Od czego powinno się więc zacząć? Jak się okazuje, zdecydowanie najważniejszą sprawą jest wybranie odpowiedniego koloru, którym pokryjemy nasze paznokcie.
Jaki jest zdecydowanie najczęściej wybierany kolor paznokci na święta? Jak można się bez trudu domyślić, kolorem tym jest czerwień. W końcu barwa stroju mikołaja nie jest przypadkowa, ponieważ kolor ten doskonale kontrastuje np. z bielą śniegu.
Inną często polecaną barwą jest zielona. Choinkowa zieleń zdecydowanie doda szyku każdej stylizacji i będzie efektownie prezentowała się na paznokciach. Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba, że dobrym wyborem będą paznokcie w kolorze złotym, srebrnym, a nawet granatowym.

modne paznokcie na święta

Modne wzory na paznokciach na święta

Jeśli chce się mieć pięknie pomalowane na święta paznokcie, nie powinno się poprzestawać tylko na samym kolorze lakieru. Bardzo polecane jest również to, aby na paznokciach znalazły się jakieś wzory. Co więc można w tym zakresie polecić?
Jak można się bez trudu domyślić, możliwości w tym wypadku są naprawdę olbrzymie. Jeśli tylko ma się odpowiednie umiejętności, można pokusić się o własnoręczne namalowanie na paznokciach wzorków. Oczywiście najczęściej wybierane są te z dobrze znanymi, świątecznymi symbolami. Mowa tu jest więc np. o choince, bałwanku czy też płatku śniegu. Równie często wybierane są np. gwiazdki na paznokciach.
Oczywiście oprócz tych najbardziej rozpoznawalnych wzorów wymienić można także te rzadziej spotykane. Przykładowo dobrym wyborem będzie namalowanie na paznokciach renifera czy też wzoru sweterka świątecznego.
Jak więc widać możliwości w tym zakresie są naprawdę olbrzymie i z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast tych najpopularniejszych wzorów wymyślić coś samodzielnie.

Udostępnij