kajabaja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

PielęgnacjaZdrowie

W jaki sposób myć ręce by było to skuteczne?

W jaki sposób myć ręce by było to skuteczne?

Choć mycie rąk wydaje nam się, czymś oczywistym, co regularnie robimy, to okazuje się, że nie zawsze jest to skuteczne. Warto, więc dowiedzieć się jak myć ręce, ponieważ kiedy są brudne narażają nas na wiele chorób. Kiedy brud znajdujący się na naszych dłoniach bezwiednie przeniesiemy w okolicę oczu lub ust, jesteśmy narażeni na różne, czasami bardzo poważne infekcje.

Dlaczego koniecznie musimy myć ręce?

Każda styczność naszych rąk z jakąkolwiek powierzchnią sprawia, że na nasze ręce dostaje się ogromna ilość drobnoustrojów oraz bakterii. Jedynym sposobem, aby się ich pozbyć jest mycie rąk. Trzeba robić to jednak w odpowiedni sposób, by było to skuteczne.

Jak myć ręce?

Aby skutecznie doczyścić nasze dłonie, należy stosować się do kilku bardzo ważnych zasad. Ręce należy myć około 30 sekund. Na początek należy namoczyć ręce wodą, następnie nabrać tyle mydła by pokryło ono całą powierzchnię dłoni, mydło to należy dokładnie rozprowadzić pocierając o siebie rozprostowanie dłonie. Warto zwrócić uwagę na mycie przestrzeni między palcami oraz okolice kciuków. Gdy ręce są już na mydlane a całą ich powierzchnię pokrywa piana, należy dokładnie spłukać je wodą i wytrzeć do sucha najlepiej papierowym ręcznikiem.
Myjąc ręce w miejscu publicznym należy zwrócić szczególną uwagę na to by nie dotykać rękoma klamek oraz innych elementów, które znajdują się obok nas, ponieważ mogą znajdować się na nich bakterie.
Mycie rąk jest niezwykle istotne, pozwala w prosty, szybki i łatwy sposób pozbyć się nagromadzonych na dłoniach bakterii. Warto, więc poważnie potraktować tą sprawę i zawsze po powrocie do domu dokładnie umyć ręce.

Przykład idzie z góry

Ważne jest, by od najmłodszych lat uczyć dzieci jak myć ręce, bo dzięki temu w dorosłym życiu będziesz dla nich oczywiste. Będzie nawykiem, na który nawet nie zwracają uwagi a może uchronić je przed wieloma groźnymi chorobami. Dlatego będąc osobą dorosłą, nie można bagatelizować częstego i dokładne mycie rąk, należy zwracać na to uwagę przede wszystkim w miejscach publicznych oraz po powrocie do domu. Warto również mieć ze sobą płyn do dezynfekcji, by w momencie, kiedy nie mamy możliwości skorzystać z bieżącej wody i mydła móc chronić się przed bakteriami. Zachowanie dorosłych zawsze jest przykładem dla dzieci, a dzieci są doskonałymi obserwatorami, dlatego kiedy w domu rodzice często myją ręce i zwracają na to uwagę, dziecko automatycznie również o tym pamięta.

Chrońmy się przed chorobami

Jeżeli chcemy uchronić się przed takimi chorobami jak grypa, biegunka lub różnego rodzaju wirusy, musimy dokładnie myć ręce. Wirusy są wrażliwe na działanie rozpuszczalników lipidów, które zawarte są w środkach do mycia rąk. Dzięki temu mamy pewność, że dbamy o swoje zdrowie oraz o zdrowie najbliższych osób tylko poprzez tak prostą czynność, jak regularne i dokładne mycie rąk. Jeżeli więc możemy uchronić siebie i bliskich, pozbywamy się bakterii i drobnoustrojów oraz dbamy po prostu o swoją higienę, to mycie rąk jest jedynym dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij