kajabaja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

ModaUroda

Jak i gdzie wykonać delikatny makijaż ślubny?

Jak i gdzie wykonać delikatny makijaż ślubny?

Dzień ślubu dla każdej kobiety jest dniem szczególnie wyjątkowym. Nie ma w nim miejsca na żadne wpadki czy najmniejsze nawet błędy. Wszystko powinno zostać wcześniej dopracowane i obmyślane w taki sposób, aby wesele było przynajmniej bliskie ideałowi. Para młoda na pewno musi zadbać o swój wizerunek, którego dopełnieniem w przypadku panny młodej będzie oczywiście delikatny makijaż ślubny. A skoro jest on aż tak ważny, powinien być wykonany przez kogoś, kto zdoła stworzyć z niego coś naprawdę perfekcyjnego.

Czy ślubny makijaż można wykonać samemu?
Nie jest to jednak zasada, że makijaż ślubny zawsze musi być wykonany przez profesjonalną wizażystkę. Każda kobieta sama musi jednak zadecydować o tym, w jaki sposób chce postąpić, mierząc siły na zamiary i obiektywnie podchodząc do posiadanych umiejętności. Nie zawsze natomiast podążanie za tłumem popłaca. W tym momencie wiele kobiet rzeczywiście pasjonuje się makijażem i to nie tylko w teorii, ale też i w praktyce. Te kobiety zazwyczaj potrafią znakomicie się malować i same wiedzą najlepiej, w jakich kolorach i kosmetykach czują i prezentują się najlepiej. Nieraz ich umiejętności wcale nie odbiegają jakoś nadmiernie od umiejętności opanowanych przez wizażystki w szkołach wizażu.

Kobieta, która zna się na rzeczy, rzeczywiście może więc spróbować sama się pomalować i to z bardzo dobrym efektem. To ona zna się jednak najlepiej i wie po prostu, w czym czuje się dobrze, dlatego potrafi tak zatroszczyć się o swoją skórę, by później czuć się i ładnie, i komfortowo (a ten komfort też jest jednak ważny, więc trzeba go sobie zapewnić).

Dlaczego czasem lepiej zgłosić się do wizażystki?

Problem z tymi samodzielnie wykonywanymi makijażami ślubnymi bywa jednak zgoła inny. Nawet jeśli przyszła panna młoda ma odpowiednie predyspozycje i umiejętności do tego, by wykonać piękny delikatny makijaż ślubny, istnieje jednak wielkie prawdopodobieństwo, że nie dysponuje ona na tyle dobrymi i jakościowymi kosmetykami, aby temu makijażowi zapewnić przy okazji pełną trwałość i dobry wygląd na dwadzieścia cztery godziny. W pełni trwałego efektu nie da się natomiast osiągnąć, gdy używa się najtańszych produktów za kilka czy kilkanaście złotych. One niestety szybko się ścierają.

Salony wizażu zawsze natomiast dysponują produktami znanych marek. Korzystają z kosmetyków luksusowych, na które przeciętna kobieta po prostu nie mogłaby sobie pozwolić. A akurat w przypadku branży kosmetycznej często niestety sprawdza się zasada, że to, co drogie jest lepsze od tego, co tanie i dostępne na każdą kieszeń.

Podsumowanie

Oba rozwiązania mają więc swoje lepsze i gorsze strony. Oba z nich mogą dobrze się sprawdzić, bo wszystko zależy od tego, jaka kobieta z nich skorzysta. Ogólnie rzecz biorąc profesjonalna i znająca się na rzeczy makijażystka na ślub powinna jednak zadowolić nawet te panie, które potrafią się malować i na co dzień same się tym zajmują. Amatorskiego makijażu nie ma co porównywać do tego profesjonalnego. Zwykle lepszą opcją będzie więc wykupienie profesjonalnego makijażu u wizażystki.

Udostępnij