Laminacja rzęs i brwi to wygodny sposób na podkreślenie oprawy oczu. Oba zabiegi są podobne do trwałej ondulacji. Mają podkręcić, wydłużyć i zagęścić rzęsy oraz sprawić, że brwi będą bardziej wyraźne. Co warto wiedzieć o laminacji brwi i rzęs?
Z tego artykułu dowiesz się:
- czym jest laminacja brwi i rzęs
- jak przygotować się do zabiegu
- czego nie robić po laminacji rzęs i brwi
- jak długo utrzymują się efekty laminacji
Laminacja brwi i rzęs – co to takiego?
Laminacja to świetny sposób na podkreślenie naturalnych rzęs. Pozostawia włoski uniesione i podkręcone, dzięki czemu wyglądają na dłuższe i pełniejsze. Zabieg zaczyna się od dokładnego oczyszczenia włosków i okolicy oczu. Następnie przykleja się je do specjalnego, silikonowego wałeczka. Na rzęsy nakładany jest preparat wzmacniający i odżywczy, który pogrubia i przyciemnia włoski. Kolejnym krokiem jest farbowanie farbą w czarnym lub brązowym kolorze. Zabieg kończy się aplikacją keratyny, która utrwali uzyskane efekty. Cały zabieg zazwyczaj trwa 60-90 minut. Jest świetną alternatywą dla przedłużania rzęs, dającą bardziej naturalny efekt.
Podobnie wygląda laminacja brwi. Włoski zaczesuje się do góry pod lekkim kątem, by wyglądały na naturalnie gęste i grube. Laminacja cienkich brwi to świetny sposób by je uwydatnić i uzyskać piękny, codzienny efekt, bez konieczności nakładania makijażu.
Jak przygotować się do zabiegu?
Laminacja brwi i rzęs często wykonywana jest podczas jednej wizyty. Oba zabiegi wymagają podobnego przygotowania się oraz odpowiedniej pielęgnacji po ich wykonaniu, by uniknąć ewentualnych podrażnień oraz by efekty były naprawdę trwałe. Rzęsy należy dokładnie oczyścić z makijażu, dokładnie usunąć tusz i sztuczne rzęsy. Jeśli we własnym zakresie stosujemy odżywki, należy zaprzestać ich stosowania na 24-48 godzin przed zabiegiem. Jeśli nosimy soczewki kontaktowe, należy wyjąć je przed wykonaniem laminacji.
Na około tydzień przed laminacją brwi należy zrezygnować z kosmetyków złuszczających, retinoidów i kwasów AHA. W tym czasie nie powinno się również usuwać włosków w tej okolicy, by nie podrażnić skóry. Tak samo, jak w przypadku rzęs, przed zabiegiem dokładnie usuwamy makijaż.
Czego nie robić po laminacji rzęs i brwi?
Po zabiegu włoski potrzebują kilku godzin by odzyskać naturalne pH. Kontakt z kosmetykami oraz wilgocią może je obciążyć i uniemożliwić utrwalenie nadanego im kształtu.
Aby laminacja brwi i rzęs była skuteczna, przez 24 godziny po zabiegu należy unikać:
- zmoczenia rzęs i brwi;
- nakładania makijażu, zwłaszcza tuszy i pomad do brwi;
- wizyt w saunie;
- produktów do twarzy na bazie olejów, ciężkich kremów i produktów do demakijażu;
- pocierania oczu i brwi, spania na brzuchu;
- aktywności fizycznej, podczas której intensywnie się pocimy.
Jak długo utrzymują się efekty laminacji?
Laminacja brwi i rzęs utrzymuje się od 6 do 8 tygodni, w zależności od indywidualnych cech np. tempa wzrostu włosków. Przestrzeganie wymienionych wyżej zasad przez 24 godziny po laminacji pomoże w utrzymaniu efektów jak najdłużej. Po kąpieli lub myciu twarzy warto przeczesywać rzęsy ku górze, by pozostawały uniesione. Również w przypadku brwi, czesanie po zmoczeniu ułatwia utrzymanie pożądanego kształtu.