kajabaja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

Zdrowie

Filtr do odkurzacza Dyson niejedno ma imię

Filtr do odkurzacza Dyson niejedno ma imię

Odkurzanie to czynność, która towarzyszy prawie każdemu w dzisiejszych czasach. Wiele osób nie znosi tej czynności. Nie da się ukryć, że bez odkurzania nie będzie porządku w domu. Pozbywanie się kurzu, paprochów i innych zanieczyszczeń z podłóg, dywanów i innych powierzchni to klucz do doprowadzenia mieszkania do czystości. Odkurzanie zabiera dużo czasu i energii. Im większe mieszkanie, tym dłużej ta czynność zabiera czasu. W dzisiejszych czasach osoby ceniące sobie porządek nie wyobrażają sobie życia bez odkurzacza.

Czym jest odkurzacz i jak działa?

Odkurzacz jest elektrycznym urządzeniem, którego zadaniem jest oczyszczanie przedmiotów, powierzchni i powietrza z kurzu i innych zanieczyszczeń. Istnieję odkurzacze, które przeznaczone są do zbierania rozlanych płynów poprzez proces zasysania powietrza wraz z zanieczyszczeniami. W urządzeniu tym za ssanie odpowiedzialna jest sprężarka, najczęściej odśrodkowa. Napędzana jest przez szybkobieżny silnik elektryczny. Pochłonięty wessany materiał sypki trafia do worka wykonanego z papieru lub gęstej tkaniny. Zanieczyszczenie może być pochłaniane przez filtr wodny lub oddzielane w cyklonie działającym na zasadzie separatora odśrodkowego. Odkurzacze wodne mogą zbierać odpadki stałe, a także płyny. Stosuje się również system centralnego odkurzania, które najczęściej są montowane w hotelach, domach czy zakładach przemysłowych. Natomiast odkurzacze samobieżne są robotami odkurzającymi, które samodzielnie się poruszają po obiekcie.

Zadania filtra w odkurzaczu

Filtr do odkurzacza Dyson czy od innego producenta jest istotnym elementem budowy tego urządzenia. Odpowiada on za pochłanianie kurzu, żywotność sprzętu i wpływa istotnie na wydajność całego odkurzacza. Filtr od odkurzacza chroni silnik przed uszkodzeniem. Dzięki filtrom do odkurzacza skuteczniej się odkurza powierzchnie. Świetnie się sprawdzi filtr do odkurzacza Dyson.

Filtr do odkurzacza Dyson i różne jego rodzaje

Filtr do odkurzacza Dyson to wysokiej jakości produkt, który pomoże Ci w walce z alergią i przedłuży życie urządzenia.

Najpopularniejsze rodzaje filtrów:

  • filtry wlotowe
  • filtry wylotowe

Filtr wlotowy ma za zadanie chronić silnik urządzenia przed pyłem i kurzem z zasysanego powietrza, natomiast filtr wylotowy zapobiega przed wydostaniem się brudu i pyłu na zewnątrz odkurzacza. Filtr wlotowy również odpowiedzialny jest za zabezpieczenie urządzenia, a wylotowy jest istotny, ponieważ dba o bezpieczeństwo alergików.

Większość filtrów złożona jest z kilku warstw po to, aby skuteczniej wyłapywać pył. Niektóre filtry nasączane są substancjami, które pomagają podczas filtrowania.

Filtry papierowe i tekstylne

Filtry te są przeznaczone dla odkurzaczy z modelami workowymi i bezworkowymi. Najczęściej wykonane z tkaniny, z pianki, sztucznych włókien czy papieru. Istnieje wiele wariantów ze względu na różne modele odkurzaczy. Okres przydatności jest uzależniony od rodzaju filtra, modelu odkurzacza i od częstotliwości użytkowania sprzętu.

Filtry HEPA

To bardzo skuteczny filtr powietrza wykonany z włókna szklanego, którego celem jest skuteczniejsze wyłapywanie zanieczyszczeń. Filtr zaginany jest w „harmonijkę”. Filtry te wyłapują pył na poziomie od 95 do 99,95%.

Udostępnij